Bize Ulaşın: 0552 445 0552 Destek S.S.S   Demo

Gelin Markanızı Kurumsallaştıralım

Kurumsal Kimlik Nedir, Neye Yarar?.

Kurumsal kimlik bir kurumun kendini ifade etme şekli ve kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Sınırları belirli olarak çizilmiş ve genellikle değişmez unsurlardır. Kurumu anımsatacak olan tasarımın hangi kurallar ve nasıl kullanılması gerektiği, kurumsal kimlik tasarımının vazgeçilmez öğesi olan kurumsal kimlik kitabında yer alır. Kurumsal kimlik tasarımında oluşturulacak olan “amblem” kurumsal kimlik çalışmalarının temelini oluşturur. Kurumsal kimlik süreci sonunda oluşturulacak imajla firma tüketicilerin aklına kazınır. Bu anlamda pazarlama faaliyetleri ve yatırımlarının başarılı olmasını sağlayan önemli faktörlerden birisi arasında yer almaktadır.

Grafik tasarım istediğiniz mesajı iletebilmek, görseli geliştirmek ya da bir düşünceyi görsel öğelere dönüştürebilmek için yararlanabileceğiniz bir tekniktir. İki boyutlu veya üç boyutlu olarak düzenlenmesi gereken, yaratıcılık gerektiren bir iştir.

Baskı, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi pek çok farklı alanda dijital ya da dijital olmayacak şekillerde uygulanabilir.

Kurumsal bir kimlik elde etmek isteyen firmaların ofis içi ve ofis dışı bütün iletişim ağlarında firmanın kurumsal kimliği grafik tasarım sayesinde temsil edilir. Sade ve karışıklıktan uzak grafik tasarımları firmaların daha akılda kalıcı olmasını sağlamaktadır..

Kurumsal Kimliğinizi Yansıtın.

İmajınızı en iyi şekilde yansıtabileceğiniz logo tasarım çalışmaları sayesinde insanların akıllarında uzun yıllar boyunca yer edebilirsiniz. Logonuzun firmanızın bir yansıması ve dış görünüşüne ait ilk izlenimleri bırakacak etkileyici bir çalışma olması gerektiğini unutmayın.

Logo tasarımları, ürün ve hizmetleriniz hakkında insanlara kısa ve net bilgiler aktarır. Müşterileriniz ve işiniz arasında büyük bir bağ oluşmasını sağlarken, daha kolay bir biçimde akılda kalmanızı sağlar.

Bizden Haberler

Neden Netlun, Neden Tasarım ve Grafik

Kurumsal Kimlik İçeriğimiz

Kurumsal kimlik bileşenleri çalışma yapılacak firma türüne ve ihtiyacına göre değişmekle birlikte, bileşenleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

 • Kurumsal kimlik kitabı
 • Amblem
 • Logo
 • Antetli Kağıt
 • Kartvizit
 • E-posta ve Yazışma Görselleri
 • Kurum içi kartlar (Araç Kartı, Geçici Görev Kartı vb)
 • Mailing ve Faks Tasarımları
 • Diplomat Zarf
 • Muhasebe dokümanları (Fatura, İrsaliye, Makbuz vb)
 • CD / DVD / Bluray etiket ve kapağı
 • Dosya Tasarımları
 • Rapor Taslakları
 • Bloknot, Not Defteri, Ajanda
 • Promosyon Malzeme Tasarımları

Grafik Tasarım

Banner Grafik Tasarımı

İnternet sitelerinin içerisinde yer alan reklam panoları olarak adlandırılan Banner formatlı tasarımlardır. Sizin internet sitenizin dışındaki sitelerde belirli bir ücret karşılığı sizlerin Banner reklamları yerleştirilir. Böylelikle o adresi ziyaret edenler reklamınızı izleyerek, tıkladıkları takdirde sizin sayfanıza yönlendirilirler.

Dergi Grafik Tasarımı

Sayfaların dizayn edilmesi ve içeriklerin hangi alanlarda yer alacakları dergilerin tasarım süreçleri içerisinde yer almaktadır. Metinlerin görsel açıdan duruşları, görsellerin boyutları, renklendirme, karakter boyutları ve sayfaların genel duruşları dergi grafik tasarımı kapsamında ele alınan konular arasındadır.

Afiş Grafik Tasarımı

Etkileyici bir afiş tasarlanabilmesi için öncelikle uygun bir görsel yaratılması gereklidir. İllüstrasyon ya da fotoğraf olarak seçilen bu görsel ise sloganınızı destekleyecek bir ifadeye sahip olmalıdır. Tüketicilerin algılarına göre tasarlanan afişler ise, insanların akıllarında uzun süre yer edebilmenizi sağlamaktadır.

Kart Grafik Tasarımı

İletişim bilgilerinin ve kişisel bilgilerin yer aldığı kart tasarımları, pazarlama çalışmalarında en fazla dikkat edilmesi konular arasındadır. Profesyonel bir şekilde tasarlanmış olan kartlar ile kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

×